Steun ons en help Nederland vooruit

Eregalerij

Galerij van fractieleden D66 Tilburg

Sinds 1970 – dus sinds precies 50 jaar geleden – is D66 bijna ononderbroken vertegenwoordigd geweest in de Tilburgse gemeenteraad. Alleen de periode 1974-1978 was een uitzondering. In al die jaren hebben onze fracties – variërend van 1 tot 9 zetels sterk en zowel in oppositie als coalitie – zich ingezet om onze sociaalliberale standpunten uit te dragen in de stad en te vertalen in beleid. Onze fractie heeft daarom een eregalerij gemaakt van de raadsleden die D66 hebben vertegenwoordigd door de jaren heen. Opdat we onthouden welke fakkeldragers ons zijn voorgegaan en wiens voorbeeld we volgen. Ook treft u in dit overzicht de wethouders die namens D66 zitting hebben genomen in het college van B&W, alsmede de commissieleden en burgerraadsleden die de fracties hebben versterkt.

1970 – 1974 3 zetels
Raadslid Klaas Touwen 01-09-1970 03-09-1974
Cees Al 01-09-1970 01-06-1971 Vervangen door Pieter Ruys
Tilly Sorrel-Fassart 01-09-1970 04-07-1972 Vervangen door Paul Schellart
Pieter Ruys 05-07-1971 03-09-1974
Paul Schellart 07-08-1972 03-09-1974

 

1974-1978 0 zetels
Raadslid

 

1978 – 1982 1 zetel
Raadslid HJW van Geloven 05-09-1978 19-03-1979 Vervangen door Oscar Heezemans
Oscar Heezeman 19-03-1979 06-09-1982

 

1982 – 1986 2 zetels
Raadslid MJP van Rossum 07-09-1982 20-08-1984 Vervangen door Elly van Luijk
RJH van Haaren 07-09-1982 01-01-1985 Vervangen door HJW van Geloven
Elly van Luijk 03-09-1984 12-04-1994
HJW van Geloven 25-02-1985 29-04-1986

 

1986 – 1990 1 zetel
Raadslid Elly van Luijk 03-09-1984 12-04-1994

 

1990-1994 3 zetels
Raadslid Elly van Luijk 03-09-1984 12-04-1994
Jan Kwantes 01-05-1990 04-11-1998
Ad de Wolf 01-05-1990 01-01-1997

 

1994-1996 5 zetels Kortere periode i.v.m. gemeentelijke herindeling
Raadslid Jan Kwantes 01-05-1990 04-11-1998
Ad de Wolf 01-05-1990 01-01-1997
Boudewijn Staffhorst 12-04-1994 22-04-2002
Hans Dieteren 12-04-1994 20-12-1999
Martje Ingenhoven 12-04-1994 22-04-1996
Wethouder Ad de Wolf Wethouders bleven in die tijd nog deel uitmaken van de gemeenteraad, niemand vervangt.

 

1996-1998 3 zetels Kortere periode i.v.m. gemeentelijke herindeling
Raadslid Hans Dieteren 12-04-1994 20-12-1999
Jan Kwantes 01-05-1990 04-11-1998
Boudewijn Staffhorst 12-04-1994 22-04-2002

 

1998 – 2002 2 zetels
Raadslid Boudewijn Staffhorst 01-05-1990 22-04-2002
Hans Dieteren 12-04-1994 20-12-1999 Vervangen door Willem Bartelings
Willem Bartelings 20-12-1999 16-03-2006
Commissielid Willem Bartelings ??-04-1999 20-12-1999 Vervangen door Wim van Aken
Wim van Aken 20-12-1999 22-04-2002

 

2002-2006 1 zetel
Raadslid Willem Bartelings 20-12-1999 16-03-2006
Commissielid Wim van Aken ??-03-2002 ??-03-2003 Vervangen door Dennis van Nieuwenhuijzen
Dennis van Nieuwenhuijzen ??-09-2005 16-03-2006 Vervangen door Ruud van Esch

 

2006-2010 1 zetel
Raadslid Ruud van Esch 07-03-2006 09-12-2013
Commissielid Ruud Evers 07-03-2006 ??-08-2008 Vervangen door Ben Besselink
Peter van Gool ??-03-2006 ??-03-2010
Ben Besselink ??-08-2008 03-2010

 

2010-2014 5 zetels
Raadslid Berend de Vries Door als wethouder
Mieke Heuvelmans 16-04-2010 26-03-2014
Ruud van Esch 16-04-2010 09-12-2013 Niet vervangen
Peter van Gool 16-04-2010 26-03-2014
Bram Keijsers 16-04-2010 26-03-2014
Erik Logister 16-04-2010 26-03-2014
Commissielid Robbert Coenmans 16-04-2010 01-06-2013 Vervangen door Jan van Esch
Jan Stoop 16-04-2010 26-03-2014
Jan van Esch 26-08-2013 26-03-2014
Wethouder Berend de Vries 16-04-2010 Heden

 

2014-2018 9 zetels
Raadslid Peter van Gool 27-03-2014 28-03-2018 Fractievoorzitter miv 01-01-2016
Mieke Heuvelmans 27-03-2014 28-03-2018 Fractievoorzitter tot 01-01-2016
Erik Logister 27-03-2014 26-01-2015 Vervangen door Stefanie Vatta
Bram Keijsers 27-03-2014 31-12-2015 Vervangen door Erik Blommestijn
Beppie Smit 27-03-2014 Heden
Anneke Dunning 27-03-2014 28-03-2018
Jan van Esch 27-03-2014 Heden
Jan Stoop 27-03-2014 Heden
Sedi van Loon 19-05-2014 28-03-2018 Schuift door na installatie College B&W
Stefanie Vatta 26-01-2015 28-03-2018 Wordt tijdelijk vervangen door Jaap van de Groes
Erik Blommestijn 01-01-2016 Heden
Jaap van de Groes 02-09-2016 23-12-2016 Tijdelijk vervanger van Stefanie Vatta.
Commissielid Erik Blommestijn 23-06-2014 01-01-2016
Julian Zieleman 18-04-2016 28-03-2018
Wethouder Berend de Vries 16-04-2010 Heden
Marcelle Hendrickx 19-05-2014 Heden

 

2018-2022 9 zetels
Beppie Smit 27-03-2014 Heden
Julian Zieleman 29-03-2018 Heden
Bas Verberk 29-03-2018 Heden
Jan Stoop 27-03-2014 Heden
Stefanie Vatta 29-03-2018 16-01-2019 Vervangen door Koen van de Krieken
Yaşar Sazak 29-03-2018 Heden
Eva van Wijngaarden 29-03-2018 Heden
Erik Blommestijn 01-01-2016 Heden Schuift door na installatie College B&W
Jan van Esch 27-03-2014 Heden Schuift door na installatie College B&W
Koen van der Krieken 28-01-2019 Heden
Burgerraadslid Sylvia Spinnewijn 29-10-2018 Heden
Peter de Greef 29-10-2018 16-12-2019 Vervangen door Wim Hermans
Wim Hermans 16-12-2019 Heden
Wethouder Berend de Vries 16-04-2010 Heden
Marcelle Hendrickx 19-05-2014 Heden

 

Data grotendeels gebaseerd op privéarchief Peter van Gool. Aanvullingen en verbeteringen zijn welkom en kunt u sturen aan onze fractiemedewerker.

 

Laatst gewijzigd op 17 november 2020